POZNAJ

Lolo Pets Classic Cup

Ostatnie wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

W dniu 01.03.20 marka Lolo Pets Classic miała przyjemność wspierać Bieg Tropem Wilczym w Brzozie. Dla psiaków przygotowaliśmy upominki w postaci ciastek i tortów. Historia Biegu W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego …

Zawody Elita Agility

W dniach 7-9 grudnia 2018 w Hali Jeździeckiej w Jarużynie odbyły się zawody pt. „Elita Agility”

Zawody Top Agility Dog Team

W dniach 14-16 września w stajni Zielonka pod Warszawą na zawodach Top Agility Dog&Team odbył się Finał Lolo Pets Classic Cup.

Czym jest agility?

Agility to sport kynologiczny polegający na pokonywaniu toru przeszkód przez parę pies-przewodnik. Tor na zawodach ustawia sędzia, zawsze inaczej. Zawodnicy zapoznają się z kolejnością przeszkód przez kilka minut, a następnie mają jedną próbę na jego pokonanie. Liczy się dokładność i szybkość, którą ocenia sędzia. Pies biegnie bez obroży i musi pokonać stacjonaty, tunele, slalom i przeszkody strefowe. Przewodnik kieruje psem własnym ruchem, gestem i głosem. Nie może dotykać psa ani przeszkód.

 

Agility to młoda dyscyplina sportu, która zyskała popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Jego początki sięgają lat 70 XX wieku. Dyscyplina ta narodziła się w Wielkiej Brytanii. Pierwszy pokaz pary pies – człowiek miał miejsce na najsławniejszej wystawie psów Cruft’s Dog Show w 1978 roku.

 

W Polsce pierwszy tor Agility powstał w Zakładzie Tresury Psów RUSS w 1991 roku. Już rok później, w lipcu, polska widownia mogła podziwiać pierwszy w Polsce pokaz Agility zorganizowany podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Warszawie.

Klasy wzrostowe

SMALL > 35 CM

MEDIUM 35-43 CM

LARGE < 43 CM

Klasy trudności

zawody otwarte dla wszystkich 

zawody dla początkujących

zawody dla średniozaawansowanych, wyłącznie dla psów nieposiadających jeszcze certyfikatu Agility FCI

zawody dla zaawansowanych, posiadających już certyfikat Agility FCI (otrzymać go można za trzykrotną ocenę doskonałą od dwóch różnych sędziów za bezbłędne próby A1)

zawody dla psów , które trzykrotnie bezbłędnie zaliczyły próbę A2 zajmując jedno z trzech pierwszych miejsc

Historia Lolo Pets Cup

Lolo Pets Classic Cup to pucharowy cykl imprez organizowany od 2015 roku. Cykl tworzą 3 imprezy. Biegi rozgrywane są według regulaminu FCI. Na każdej imprezie wyznaczone są biegi agility open, jumping open oraz łączna z tych dwóch biegów zaliczana do Lolo Pets Classic Cup.